Coöperatie
… met een missie
In 2012 richtte Mieke Bouma de Storytelling Academy op: een plek waar mensen leren werken met de kracht van verhalen. Na ruim 13 jaar is storytelling als vakgebied stevig verankerd in organisaties, zorg, onderwijs en samenleving.
Nu is het tijd voor de volgende stap: het vuur doorgeven en samen dragen.
Daarom wordt de Storytelling Academy omgebouwd naar een coöperatie op basis van Steward Ownership. Niet de winst staat centraal, maar het bewaken van de missie. Geen bezit, maar hoederschap.
Op deze pagina houden we jullie van de voortgang op de hoogte…
Wat is een Steward-Owned coöperatie?
Stel je een organisatie voor die niet draait om bezit, winst of eigenaarschap, maar om de missie. Om gemeenschappelijkheid en wederkerigheid.
Waar beslissingen worden genomen door mensen die zich verbonden voelen met die missie. Waar winst geen doel op zich is, maar een middel om het verhaal voort te zetten.
In deze coöperatie bepalen niet aandeelhouders de koers, maar betrokken leden – professionals, makers, docenten en dromers – die samen het verhaal van de Academy verder schrijven.

De kern: samen leren, samen dragen
We zijn en blijven primair een academie. We vertellen verhalen, Helpen verhalen te vinden, te vormen en te delen, leiden mensen op, inspireren en verbinden. Maar het fundament is breder. De organisatie wordt gedragen door een kring van leden: formeel en informeel. De een meer actief, de ander vooral meedenkend. Allemaal met hart voor de missie.
We geloven dat verhalen de wereld kunnen veranderen. Ze geven betekenis, bouwen bruggen, wakkeren verbeeldingskracht aan. In een tijd van onrust en versnelling verlangen we naar iets dat ons weer verbindt. Niet alleen met elkaar, maar ook met wat écht telt.
De coöperatie is daarom een plek van leren én thuiskomen. Van vakontwikkeling én gemeenschapszin. Een levend ecosysteem waarin verhalen gedeeld, gevoed en doorgegeven worden.
Leden & lidmaatschappen
De coöperatie kent verschillende vormen van betrokkenheid. Het belangrijkste zijn de 2 ledengroepen. Stewards, Clanleden (scroll naar onder om daar mee over te weten.
- Stewards zijn de meest actieve leden. Ze zijn in deze coöperatie mede-ondernemers, nemen samen beslissingen in de Algemene Ledenvergadering (ALV) en hebben daarin 3 stemmen, ze denken mee over koers en programma, komen met initiatieven en dragen actief bij aan de ontwikkeling van het vak.
- Clanleden zijn afgestudeerde Chiefs ofwel vakgenoten die de Academy scherp houden vanuit het veld. Ze hebben stemrecht in de ALV (1 stem) en kunnen meedraaien in projecten.
Leden betalen een jaarlijkse bijdrage die gebruikt wordt voor gezamenlijke activiteiten, bijeenkomsten en het verder brengen van onze missie.
Waarom meedoen?
Omdat je gelooft in de kracht van verhalen. Omdat je mee wilt bouwen aan een betekenisvolle beweging. Omdat je voelt dat het tijd is om je niet alleen als professional, maar ook als mens aan iets groters te verbinden.
De coöperatie biedt je een plek om samen te ondernemen, te leren en te creëren. Je krijgt toegang tot opdrachten, inspiratie, collegiale uitwisseling en korting op het aanbod. Maar bovenal: je wordt deel van een gemeenschap die werkt aan een menselijker verhaal.
Deze coöperatie is geen sluitstuk, maar een uitnodiging.
Om samen het volgende hoofdstuk te schrijven.
Doe je mee? bekijk de lidmaatschappen…
Meer weten over wat Steward Owned betekent?
Lees het boek Toekomstbedrijven van Gijsbert Koren

Of…
luister naar de Steward Ownership-Podcast…

Je kunt ook een kijkje nemen op We Are Stewards… de Stichting die ons helpt dit duurzame business-model te implementeren.
Waarom meedoen?
-
Je gelooft in de kracht van verhalen
-
Je wilt ondernemen in een sterk netwerk
-
Toegang tot gezamenlijke opdrachten
-
Zichtbaarheid en vakontwikkeling
-
Ruimte om betekenisvol bij te dragen
-
Deze coöperatie is een uitnodiging om samen het verhaal van de Storytelling Academy voort te schrijven. Doe je mee?
Er zijn twee ledengroepen
Ontdek wat jij kunt bijdragen of neem contact met ons op.
A. Steward-lid
Je hebt je hart verpand aan Storytelling. Je past het toe in de praktijk op jouw eigen manier. Je hebt (wellicht) de Opleiding Chief Storyteller gevolgd of bent betrokken bij de Storytelling Academy als docent, trainer of dienstverlener of collega. Je onderschrijft de missie en probeert die samen met de anderen waar te maken. Je ziet het als voorrecht om in een gezelschap van gedreven storytellers plannen te smeden en initiatieven te ontplooien. Je hebt zin om je in te zetten en tijd vrij te maken om deze bruisende community leven in te blazen. Je betaalt een jaarlijkse bijdrage van 500, -. Daarvoor krijg je een profiel op onze website als ‘Steward’, maak je kans op incompany-opdrachten en kun je natuurlijk zelf initiatieven ontplooien. Je bepaalt als Steward-lid met 15 andere Stewards mede de koers van de Academy en hebt Superstemrecht in de ALV (3 stemmen). Je kunt je verkiesbaar stellen voor een bestuursfunctie.
B. Clan-lid
Voor als je onze missie onderschrijft en wilt ondersteunen.
Of je nu veel of weinig met Storytelling werkt, je krijgt een stem aan de tafel in de Algemene Vergadering.
Daarmee heb je invloed en medezeggenschap op de koers. Je krijgt 10% korting op de trainingen en korting op evenementen van de Storytelling Academy. Denk aan interactieve lezinge, storylabs, events, ronde tafel gesprekken, afstudeer-presentaties, open podia… en alles wat we samen in de wereld gaan zetten. Je bouwt mee aan een plek voor verdieping, uitwisseling en helpt de coöperatie tot wasdom te komen. En mocht je iets willen organiseren dat past binnen onze missie, dan vind je hier een heel netwerk gelijkgestemde zielen om je te ondersteunen.
We vragen voor deze plek aan tafel € 195,00.
Met deze inkomsten zorgen we voor die inspirerende bijeenkomsten en evenementen. De opbrengsten zijn niet voor de operationele bedrijfsvoering van de Academy, Winst wordt nooit uitgekeerd wordt aan personen, maar wordt ingezet voor de missie. We zijn immers een Steward Owned Coöperatie. Daarnaast mag je als Clanlid gebruikmaken van ons logo/beeldmerk, en het verhalenvuur verspreiden!
Ja, ik wil Clanlid worden
En… er zijn ook ‘bondgenoten’
Voor als je een liefhebber van verhalen bent en de Academy een warm hart toedraagt.
Het clanlidmaatschap is wellicht (nog) niet echt iets voor jou, maar je wilt wel graag kenbaar maken dat je de Storytelling Academy en haar missie steunt. FAls je van ons de Nieuwsbrief ontvangt, ben je in principe al Bondgenoot. Je voelt je betrokken bij onze missie en wil die ook mede ondersteunen. Dat blijkt uit een actieve betrokkenheid.
Als bondgenoot durf je de waarheid te vertellen (spiegel), maar bescherm je ook tegen gevaren en onrecht.
Als bondgenoot ben je loyaal en betrokken, je volgt het verhaal op de voet en komt soms met goede suggesties.
Wederzijdse inspiratie is onze belofte.
Bondgenoten zijn als eerste op de hoogte van ons aanbod en plannen.
Om onze betrouwbare metgezel te worden hoef je niets te betalen, alleen je emailadres laat je achter, zodat je als eerste geinformeerd wordt over events, podia, activiteiten.
Ja ik ben bondgenoot en wil bijdragen!
Het jaarlijks lidmaatschapsgeld (van de Stewards en de Clanleden) is bedoeld om te bouwen aan een levendige community, met vakinhoudelijke events, ‘fan-dagen’, publicaties, intervisie en het organiseren van de ALV, die 2 tot 3 x per jaar plaatsvindt. Deze gelden worden niet ingezet voor de operationele bedrijfsvoering.
Wil je hierover van gedachten wisselen?
Contact